Турнір 2016

16 березня 2016 року на кафедрі неорганічної хімії НФаУ Студентський парламент НФаУ спільно з колективом кафедри організував і провів Турнір з неорганічної хімії серед студентів 1-го курсу. У турнірі взяли участь 4 команди по 4 людини. Шляхом виконання завдань, дебатами було визначено 3 призових місця.

Після закінчення турніру переможці та призери нагороджені грамотами та солодкими призами. Учасників запросили до “солодкого столу”, організованого членами студентського парламенту. Під час дружньої бесіди студенти знайшли спільну мову, цікаві та актуальні теми і визначили коло інтересів для подальшої роботи. Також студенти-учасники поділились ідеями, приєдналися до старшого покоління СП НФаУ.

IMG_7916 IMG_7920  IMG_7927 LzTRpnKryxYwXBz3LCvqSM1

Завдання турніру з неорганічної хімії

  1. «Котел алхіміка». У 1986 році німецький художник Зігмар Польке вразив глядачів Венеціанського бієнале своєю роботою. На стіні павільйону спеціальною сумішшю він намалював абстрактну композицію, кольори якої змінювалися залежно від 1) освітлення, 2) часу доби, 3) вологості і 4) температури повітря, а також від 5) кількості глядачів в приміщенні. За цю роботу, яку він назвав «Котел алхіміка», журі присудило йому «Золотого лева» в галузі живопису. Спробуйте розкрити таємницю фарб художника.
  2. «Невидиме чорнило». Запропонуйте речовину або суміш з властивостями «невидимого чорнила» і з можливістю оборотно змінювати свою «видимість» при дії певних факторів. Оцініть можливість практичного застосування таких чорнил.
  3. «Царська вода». Відомо, що царська вода є надто агресивним середовищем і дозволяє «розчиняти» навіть благородні метали. Запропонуйте сучасну технологію, що дозволяла б «розчиняти» благородні метали в менш агресивному неводному середовищі.
  4. «Окисно-відновний потенціал». Окисно-відновний потенціал – одна з основних характеристик природних вод. Запропонуйте модель, що пояснює сезонні зміни окисно-відновного потенціалу озерної води.
  5. «Полум’я». При змішуванні піротехнічного складу, що утворює зелене полум’я, на основі солей барію з будь-яким, менш інтенсивним за кольором складом (наприклад, на основі калію), колір полум’я стає білим. Запропонуйте пояснення даного явища, та підберіть кілька сумішей, які дають максимально близьке до білого полум’я без використання металів як палива.

Print Friendly, PDF & Email