Олімпіада-2018

2 квітня 2018 р. на кафедрі неорганічної хімії відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади серед студентів 1 курсу спеціальності «Фармація» з дисципліни неорганічна хімія.

Учасникам було запропоновано 3 конкурсних завдання:

1. Назва сполуки походить від італійського слова «твердий». Визначте молекулярну формулу, вкажіть історичну та систематичну назви цієї сполуки, якщо відомо, що вона містить 4,2% Карбону, 6,99% Гідрогену, 72,73% Оксигену та 16,08% одновалентного металу. (5 балів)
  2. Нещодавно виявлене забруднення водопровідних систем хімікатом – дигідроген монооксидом (DHMO) – безбарвною речовиною без смаку і запаху. 100% людей, які вживають дану речовину помирають. Запропонуйте найпростішу хімічну формулу DHMO та його побутову назву. Наведіть максимальну кількість можливих способів добування DHMO та вкажіть типи хімічних реакцій. (2 бали + по 1 балу за реакцію)
  3. До розчину, що містить 6,43 г натрій карбонату, додали розчин хлоридної кислоти, виділення газу при цьому не спостерігали. Після випаровування одержаного розчину одержали 7,72 г сухого залишку. Визначте масу хлоридної кислоти, яка містилась у доданому розчині. (5 балів)

У написанні конкурсних завдань взяли участь 25 студентів 1 курсу:

Бондаренко Віталій, група Ф-10,

Шемаруліна Анна, група Ф-12,

Шешеня Дарина, група Ф-02,

Шмілій Єлєна, група Ф-08,

Шостопаль Марія, група Ф-01.

За результатами підведення підсумків та колегіального обговорення прийняте рішення:

переможець олімпіади – Колодка Артем Сергійович (I курс, група Ф-01) – 18 балів

призери олімпіади – Шостопаль Марія Володимирівна (I курс, група Ф-01) – 16 балів

Шмалій Єлєна Ігорівна (І курс, група Ф-08) – 15 балів.

Результати олімпіади оголошено 4 квітня. Переможець та призери олімпіади нагороджені сертифікатами.

За результатами І етапу олімпіади пропонуємо залучити студента-переможця – Колодку Артема Сергійовича (I курс, група Ф-01) – до підготовки та участі у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з хімії.

Comments are closed.