Бризицька А.М.

Бризицька Алла Миколаївна

Народилась 15 серпня 1941 р селищі Красні Окни, Красноокнянського району Одеської області (Україна).

У 1963 р закінчила хімічний факультет Одеського державного університету ім. І.І. Мечникова, захистила дипломну роботу за спеціальністю органічна хімія «Синтез похідних циклобутану на основі діетилмалонового ефіру», отримала кваліфікацію «хімік».

У 1964-1967 рр. – аспірант хімічного факультету Харківського державного університету. 1967-1978 рр. – молодший науковий співробітник науково-дослідного інституту хімії ХДУ.

У 1974 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата хімічних наук на тему «Нові пов’язані гетероциклічні системи як потенційні реагенти для фотометричного визначення катіонів міді (I)» під керівництвом доцента Гершунса А.Л.

З 1978 по 1983 рр. – асистент кафедри органічної хімії. З 1984 р. по теперішній час – доцент кафедри неорганічної хімії НФаУ.

Науково-дослідну роботу здійснювала під керівництвом проф. В.П. Черних. Займалась синтезом біологічно активних сполук в області N-аренсульфогідразидів бурштинової кислоти, їх похідних та продуктів циклізації і N-аренсульфоніл-ε-амінокапронової кислоти та її похідних. Автор понад 100 публікацій, в т.ч. 21 статті, 26 тез доповідей, 16 методичних розробок, 16 Авторських свідоцтв СРСР, 1 патент СРСР, 3 Типових програми з неорганічної хімії для спеціальності «Фармація», «Технологія фармацевтичних препаратів» і «Технологія парфумерно-косметичних засобів», 5 підручників,  співавтор промислового регламенту на препарат «Глісульфазид».

Громадська діяльність. 25 років відповідала за методичну роботу на кафедрі неорганічної хімії, тривалий час була керівником патентної групи ХФІ, членом РПК «Фармація».

Нагороди і відзнаки: 9 подяк за досягнення в науково-дослідній та методичній роботі. Державні нагороди: знак «Винахідник СРСР» (1981), медаль «Ветеран праці» (1988), знак «Відмінник охорони здоров’я» (1991).

Print Friendly, PDF & Email